+90 212 643 94 70-0532 212 31 96

Sosyal Medyada Biz}

TABELA-IŞIKLI REKLAM

Ticaretin Temel İhtiyacı olanReklam tabelası, Maliyenin mecbur kıldığı, Yönlendirmek, bilgi vermek, tanıtma çalışmalarını  amaçlar, Genellikle dış mekân (bina, yol, açık alan vs.) ve kapalı alanlarda, belli ölçüler halinde yapılarak iş yerinin görünür yerine monte edilmesi mecburidir.Günümüzün ticari dünyasında tabela en çok ticari firmalar tarafından tercih edilerek rekabette  yer almanın bir aracı ve ihtiyacıdır.

REKLAM ve  tabela, kullanılacak amaca ve mekâna göre istenilen boyutlarlarda, renklerde ve biçimde ışıklı veya ışıksız uygulanabilir.Önceden tek kalıp, el yazmasıyla başlayan tabela sektörü günümüzde ilerleyen teknoloji ve yaratıcı reklam fikirleri sayesinde canlı bir ekonomik alan haline gelmiştir. Bu durum hem tabela firmalarına bir kazanç imkanı sağlamakta, diğer taraftan ise, teknolojiden faydalanılarak hazırlanan tabelalarla firmalar müşterilerini ve kazançlarını artırma şansına sahip olabilmektedir.

Bugün tabelasız herhangi bir firma binası görülemeyeceği gibi; çeşitli alanlarda kullanılan ışıklı tabela , totem, bilboard ve led tabelaalternatifleri ile bulundukları alanların dışında da daha özgür reklam yapabilmektedirler.Bu bakımdan tabela günümüzde reklam sektörü için önemli bir yerdedir.

Tabela çeşitleri ve imalatı , caddeleri süsleyen tabelaların  estetiği ve göze hoş gelmesi , şehrin  ve mekanın güzelliği ile bütünleşmesi önemli bir detaydır.

Tabelalar yapılırken, genelde tabela yaptıran firma/kişi, sadece tabelanın, yaptırdığı işyerine veya mekâna yakışmasıyla ve uyumlu olmasıyla ilgileniyor. Oysa bizce sadece bu yeterli değil. Bu şekilde aslında sokaklarımızda bir görüntü kirliliği oluşuyor diyebiliriz. Bir caddede rengarenk birbiriyle uyumsuz yan yana bir sürü tabela mevcuttur.

Özellikle sıklıkla ziyaret edilen cadde ve sokaklarda işyeri tabelalarının mimariye uyumlu şekilde yapılması gerekirdi, böylece tabelalar mimari ile bir bütünlük sağlayacak ve hoş bir görüntü elde edilebilecekti. Bunun örneğini geçtiğimiz yıllarda taksim meydanında ve fatih ilçesinde  gördük. Belediyeler  aldığı kararla Taksim’deki  ve Fatihteki bütün tabelaların ahşap üzeri pirinç harfle yapılmasını zorunlu hale getirmiş, Taksim Meydanı ve İstiklâl Caddesi civarındaki işyerlerinde tabelalar değiştirilmişti. Bizim işyeri sahiplerine tavsiyemiz, zorunlu olmasa bile, sadece işyerine değil çevredeki genel görünümü dikkate alarak tabela ve reklam görseller çevreye uyumlu olmalarıdır. Böylece sokaklarımız daha güzel görünecektir.

16 Ekim2018
TABELA-IŞIKLI REKLAM içinyorumlar kapalı
454kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN