+90 212 643 94 70-0532 212 31 96

Sosyal Medyada Biz}

TABELA-IŞIKLI REKLAM

Ticaretin Temel İhtiyacı olanReklam tabelası, Maliyenin mecbur kıldığı, Yönlendirmek, bilgi vermek, tanıtma çalışmalarını  amaçlar, Genellikledış mekân(bina, yol, açık alan vs.) ve kapalı alanlarda, belli ölçüler halinde yapılarak iş yerinin görünür yerine monte edilmesi mecburidir.Günümüzün ticari dünyasında tabela en çokticarifirmalar tarafından tercih edilerek rekabette  yer almanın bir aracı ve ihtiyacıdır.

REKLAM ve  tabela, kullanılacak amaca ve mekâna göre istenilen boyutlarlarda, renklerde ve biçimdeışıklı veya ışıksızuygulanabilir.Önceden tek kalıp, el yazmasıyla başlayantabelasektörü günümüzde ilerleyen teknoloji ve yaratıcı reklam fikirleri sayesinde canlı bir ekonomik alan haline gelmiştir. Bu durum hem tabela firmalarına bir kazanç imkanı sağlamakta, diğer taraftan ise, teknolojiden faydalanılarak hazırlanantabelalarlafirmalar müşterilerini ve kazançlarını artırma şansına sahip olabilmektedir.

Bugün tabelasız herhangi bir firma binası görülemeyeceği gibi; çeşitli alanlarda kullanılan ışıklı tabela , totem, bilboard ve led tabelaalternatifleri ile bulundukları alanların dışında da daha özgür reklam yapabilmektedirler. Bu bakımdan tabela günümüzde reklam sektörü için önemli bir yerdedir.

Tabela çeşitlerive imalatı , caddeleri süsleyentabelaların  estetiği ve göze hoş gelmesi, şehrin  ve mekanın güzelliği ile bütünleşmesi önemli bir detaydır.

Tabelalar yapılırken, genelde tabela yaptıran firma/kişi, sadecetabelanın, yaptırdığı işyerine veya mekâna yakışmasıyla ve uyumlu olmasıyla ilgileniyor. Oysa bizce sadece bu yeterli değil. Bu şekilde aslında sokaklarımızda bir görüntü kirliliği oluşuyor diyebiliriz. Bir caddede rengarenk birbiriyle uyumsuz yan yana bir sürü tabela mevcuttur.

Özellikle sıklıkla ziyaret edilen cadde ve sokaklardaişyeri tabelalarının mimariye uyumlu şekilde yapılması gerekirdi, böylecetabelalar mimariile bir bütünlük sağlayacak ve hoş bir görüntü elde edilebilecekti. Bunun örneğini geçtiğimiz yıllardataksimmeydanında vefatihilçesinde  gördük. Belediyeler  aldığı kararlaTaksim’deki  veFatihteki bütüntabelaların ahşap üzeri pirinç harfle yapılmasını zorunlu hale getirmiş,Taksim Meydanı ve İstiklâl Caddesi civarındaki işyerlerindetabelalar değiştirilmişti. Bizim işyeri sahiplerine tavsiyemiz, zorunlu olmasa bile, sadece işyerine değil çevredeki genel görünümü dikkate alarak tabela ve reklam görseller çevreye uyumlu olmalarıdır. Böylece sokaklarımız daha güzel görünecektir.

16 Ekim2018
TABELA-IŞIKLI REKLAM içinyorumlar kapalı
3.748kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN